Кошаркарките на K.K. Вардар освоија своја прва КУП-ТИТУЛА и ја прославија заедно со Peugeot Скопје, 21.2.2017


Кошаркарките на K.K. Вардар освоија своја прва КУП-ТИТУЛА и ја прославија заедно со Peugeot  Кошаркарките на K.K. Вардар испишаа нова страница во клубската историја откако ја освоија својата прва КУП-ТИТУЛА.

Возбудени и среќни од победата истата решија да ја прослават со нивниот пријател Еуроимпекс.

Кошаркарките со своите дресови гордо продефилираа во продажниот салон на Еуроимпекс каде што имаа можност да се запознаат со најновите модели од SUV гамата на возила, Peugeot 2008 и Peugeot 3008 кои воедно се и дел од најмладата гама на Peugeot, во просек помлада од 3,5 години.

Победата е заедничка!

Им честитаме на кошаркарките и им посакуваме многу успеси во иднина.

Од тимот на Еуроимпекс

sl1 sl2 sl3 sl4 sl5